S.S.S

GENEL BİLGİ

Gemiciexpress.com platformu özellikle Üreticiler, toptancılar, imalatçılar, ihracat/ithalat ile uğraşan firmalar, mağaza ve e-mağaza sahipleri için tasarlanmıştır.
Gemiciexpress.com genel olarak Tüm Dünya pazarlarında faaliyet gösterip çeşitli dillerde hem kaliteli ürünleri düşük fiyata teklif eden İhracatçılara hem de ürün Arayan veya konteyner teslimatı kapsamında devamlı olarak çalışmak isteyen İthalatçılara Hizmet verir.

Üreticiler platformu olarak kullanıcılarımıza ticari bilgilerin rahat ve hızlı paylaşımını sağlayıp alışveriş işlemlerini kolaylaştıran gelişmiş bir sistem sunuyoruz.
Nasıl mı? Hem Avrupa'da hem de tüm dünyada iş bağlantılarının kurulmasını kolaylaştıran Bilgi ve Destek sağlıyoruz. Gemiciexpress.com 'da kullanıcıların geniş ürün yelpazelerini içeren kataloglara, tedarikçilere ve gelişmiş arama motoruna erişimi var. Hızlı ürün satışı ile ilgilenen Üretici ve toptancılar Gemiciexpress.com platformunda ürün teklif eder, İthalat yapmak isteyen kullanıcılar ise doğrudan ilan veren Üretici veya toptancılarla iletişime geçip sipariş detaylarını Görüşürler.

Gemiciexpress.com, Üreticiler platformu olarak, tüm dünyadan tedarikçilerin buluştuğu uluslararası bir piyasadır. Platformumuz ürün teklifleri yayınlarken, ürün açıklamaları, resimler ve ürün listesini İthalatçıların erişimini sunar. İhracatçıların iletişim bilgileri ise yalnızca Gemiciexpress.com 'un kayıtlı üyeleri için açıktır.

Satıcı veya alıcılarla iletişim kurabilmek için Gemiciexpress.com da hesap oluşturmanız gerekiyor. Üye ol yer iminde hesap tipini seçebilirsiniz:

  • GÜMÜŞ PAKET Hesabı
    ALTIN PAKET Hesabı
    PLATİN PAKET Hesabı

Seçilmiş hesap tipini oluşturup yıllık abonelik bedelini ödedikten sonra kullanıcı seçtiği opsiyonda mevcut olan hizmet paketine erişim hakkı kazanır.

Standart hesabın sahiplerinin toptancı veritabanına erişimi var ve teklif sayfasında görüntülenen iletişim bilgileri sayesinde istediği satıcı ile doğrudan iletişim kurabilirler (e-posta veya telefon aracılığıyla). Bu şekilde satıcıya teklif edilen mal hakkında sorular sorabilirler, malları gözle kontrol etmek için anlaşabilirler ve alışveriş detaylarını konuşabilirler.

Tarafımızdan doğrulandıktan sonra Gemiciexpress.com da satıcı statüsünü kazanan PREMİUM hesabın sahiplerinin ise hem Gemiciexpress.com da teklifler ekleyen toptancı veritabanına erişimi var hem de stok ve üretim malları için sınırsız sayıda teklif ekleyebildikleri kendi satıcı hesaplarını kullanabilirler. Tekliflerin yanında teklif edilen mal ile ilgilenen firmalara alışveriş yapmak amacıyla doğrudan satıcı ile iletişim kurmalarına olanak tanıyan toptancı profili mevcuttur.

Platformumuzun tüm kullanıcıları yardımımızdan faydalanabilirler artık birçok dilde bizimle iletişim kurabilirsiniz, hem e-posta yoluyla hem de telefon aracılığıyla haftada 6 gün 9:30-17:30 saatlerinde bize ulaşabilirsiniz.

Bizi ilgilendiren ürünleri makul bir fiyatta bulmak kolay değil. Özellikle eğer binlerce teklif incelememiz gerekiyorsa. En uygun teklif bulmayı kolaylaştırmak için size gelişmiş arama motoru sunuyoruz:

Gemiciexpress.com a girdikten sonra sayfanın üst kısmında arama motoru bulabilirsiniz. Bu arama motoru yardımıyla hem ürünler hem Üreticiler arayabilirsiniz. Aradığınız ürünü veya Üretici adını girip büyüteç işaretine veya klavyenizde ENTER tuşuna tıklamak yeterli. Bu adımdan sonra alt sayfada arama sonuçları görüntülenecek ve bu sayfada ek arama kriterleri girebilirsiniz.

Gelişmiş aramada aşağıdaki kriterler kullanarak ürün arayabilirsiniz:

- ürünün bulunduğu ülke.

- ürün kategorisi.

- ürün grubu.

- teklifin başlığı, tanımı veya anahtar kelimelerinde kullanılmış kelime.

Arama kriterleri girdikçe arama sonuçları daha kesin olur ve aynı zamanda arama sonuçlarının sayısı azalır. Bu yüzden arama motorunu dikkatlice kullanmakta fayda var.

Örnek:
Ayakkabı bulmak istiyoruz.

"Ayakkabı" girdiğimizde bu kelime içeren (başlık, metin ve/veya anahtar kelimelerinde) tüm ilanlar görüntülenecek.

Eğer sadece belirli ülkelerden (örneğin, Türkiye'den) ilanlar ile ilgileniyorsak soldaki menüde ülke işaretlememiz lazım.

Gemiciexpress.com daki gelişmiş arama motoru sayesinde ilgilendiğimiz ürünleri kolay ve rahat bir şekilde bulabiliriz. En cazip tekliflere ulaşmayı kolaylaştırmak için toptancıları favori toptancı listesine ve teklifleri izlediğim teklif listesine ekleme fonksiyonu hakkında bilgi alınız.

Gemiciexpress.com'da tüm mevcut ödeme yöntemleri yeni üye kaydının son adımda görüntülenir. Form doldurup turuncu "Üye ol" tuşuna tıkladıktan sonra ödeme sayfasına geçeceksiniz. - Birçok kredi kartı kabul ediyoruz. Bu ödeme yöntemi seçerseniz ödeme yapabilirsiniz. - Banka havalesi banka hesabınızdan bizim banka hesabımıza havale, Eft yapabilirsiniz. Üstelik, hesap oluşturduktan sonra kayıt onayı olarak "gemiciexpress.com servisinde hesabınız oluşturuldu" başlıklı e-posta alacaksınız. E-posta mesajında "Faturayı indir" ve "Ödeme yapmak için tıkla" butonları var. Eğer ödeme işlemini tamamlamadıysanız bu bağlantıları kullanarak kolay bir şekilde ödemeye dönebilirsiniz.
Gemiciexpress.com un tüm kayıtlı kullanıcıları servis çalışmanlarımızın profesyonel danışmanlığı ve yardımından faydalanabilir. Platformla ilgili her sorunuzu, yaşadığınız teknik sorunlarınızı veya merak ettiğiniz diğer hususları aşağıdaki yöntemlerde bize bildirebilirsiniz: Telefon aracılığıyla e-posta ile sitedeki sohbet penceresi aracılığıyla. Gemiciexpress.com 'da Türkçe, Almanca, İngilizce dillerde iletişim kurabilirsiniz. Size Pazartesi'den Cumartesi'ye kadar 9:30-17:30 saatlerinde hizmet veriyoruz. Sorularınıza en kısa zamanda cevaplamaya önem gösteriyoruz. Çalışma saatlerinden sonra veya izin ve bayram günlerinde gelen sorulara ilk iş gününde cevap gönderiyoruz. Bazen izin alıp tatil yapmış olabildiğimizi unutmamanızı rica ediyoruz. Bu durumda mesajınıza cevap olarak size kullandığınız dil sürümünün sorumlusu olan çalışanımızın işe dönme tarihini bildiririz. Daha çabuk cevap almak isterseniz bizimle başka dillerde iletişim kurabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar çalışma saatlerimizden sonra bizi arayan müşterilere telefon ederiz. Çeşitli sebeplerden Müşteri Hizmetleri bürosunun kapalı olduğu her zaman kullanıcılarımıza platformumuzun her dil sürümünde, İletişim yer iminde büro kapalı olmadan birkaç gün önce kapalı olmasının sebebi ve süresini bildiriyoruz.

Her Gümüş Hesap kullanıcısı abonelik süresinde istediği anda Platin hesabına geçebilir.

Platin hesabına geçme işlemi aşağıda gibidir:

1. Platin hesabına geçmek için Gümüş hesabının sahibi olmak gerekir;

2. hesabınıza üye girişi yapınız;

3. Hesabım yer iminde " Platin'e geç" yazısının altında turuncu "Hesap tipini değiştir" butonuna tıklayınız;

4. bir sonraki sayfada sipariş detayları görüntülenecek;

5. siparişi onayladıktan sonra ödeme sayfasına gönderileceğiz;

6. ödeme yapılıp hesabımıza yatırıldıktan sonra hesap türü Platin'e değiştirilecek.

Ödeme ile herhangi bir sorun yaşarsanız Müşteri Hizmetlerimizle iletişime geçiniz.

Gümüş hesabından Platin hesabınıza geçmek istiyorsanız sadece hesap ücretlerinin farkını ödemeniz gerekir fakat hesabın değiştirilmesini en kısa zamanda yapmakta fayda var çünkü bu şekilde hesabın geçerlilik süresi uzatılmaz.

SATICI

Mallarını satabilmek için yeni piyasa arayan Üreticiler ve tedarikçiler Gemiciexpress.com platformunda Üyelik hesabı oluşturduktan sonra firmaları tarafımızdan doğrulandıktan sonra ürün ekleyebilirler.

Kullanıcılarımızın güvenliliğine büyük önem verdiğimiz için her toptancı, satıcı veritabanımıza eklenmeden önce doğrulanır. Doğrulama sırasında belirli bir firmanın güvenilirliği uzmanlarımız tarafından kontrol edilir. Bunun sayesinde Gemiciexpress.com platformunun tüm kullancıları gerçek Üretim yapan firmalarla çalıştığından emin olabilirler.

Doğrulama işlemi için Türkiye'de kayıtlı firmalardan vergi levhası ve ticaret sicil kaydı talep edilir. Üyelik hesabınızı oluşturduktan sonra söz konusu belgeleri info@gemiciexpress.com adresimize gönderiniz. Firmanızın kaydını kontrol ettikten sonra size Ürün ekleme imkanı sağlamaktayız.

Gemiciexpress.com 'da sadece firmalar satış yapabilirler. Özel kişiler mal satamaz.

Ürünlerin satış hızına büyük etkisi olan önemli bir husus Gemiciexpress.com platformunda firma ve mallarınızın gösterilmesidir. Aşağıda daha çok olası alıcıya ulaşıp satışı hızlandırmak için birkaç ipucu veriyoruz:

1. Gemiciexpress.com platformundaki firmanın profilini dikkatle doldur - Gemiciexpress.com 'da tüm kayıtlı alıcıların görebildiği Üretici profilinin tüm olası veriler ile doldurulmasına önem gösterilmeli. Herşeyden önce her zaman güncel iletişim bilgiler içermeli. Özellikle firma adresi, mümkünse depo adresi, firmanın web sitesinin adresi ve iletişim kurabildiğimiz firma yetkilisinin bilgileri - adı, soyadı, sabit telefon numarası, faks numarası, cep telefon numarası, e-posta adresi ve iletişim bilgilerini belirtmekte fayda var. Ayrıca ödeme ve ürün teslimatı ile ilgili tüm bilgiler önemlidir - Hesabım – üretici bilgileri yer iminde firma bilgileri ve iletişim bilgilerinin yanında kabul edilen ödeme yöntemleri ve teslimat yöntemleri belirtebilirsiniz. Ek bilgiler alanında birkaç sözle firmanızı anlatabilirsiniz, firmanızı diğer satıcılardan farklı gösterebilen branş, ürün grupları ve diğer önemli bilgiler yazabilirsiniz.

2. Ürünlerinizi düzenli olarak ekleyin - Gemiciexpress.com'da belirttiğiniz bir plana göre düzenli olarak ürün ve ilan eklemenizi öneriyoruz. Çalıştığımız veya çok yakında çalışacağımız müşterilerin düzenli olarak mallarını yenileyen tedarikçileri tercih ettiklerini unutmayınız. Bu konuda bir sınır yok. Platformda üretici ve toptancıların aktif olması alıcıların ilgisinin kazanılmasına yol açıyor. Birçok alıcı her gün aldıkları e-bülten sayesinde Gemiciexpress.com 'da eklenen ürünlerden haberdar oluyor. Bu şekilde düzenli olarak ürün ekleyerek adınızı alıcılara duyurabilirsiniz. İlan ettiğiniz ürünün türüne bağlı olarak ilanlar çeşitli branşlarda çeşitli ürünler için sunulmalı (elbette branş teklif edilen ürüne göre seçilmeli).

3. İlan yazarken iyi düşün - "güzel bir ambalajı varsa herşey satılır" kuralının dediği gibi satmak istediğimiz ürün açıklamasına önem göstermeliyiz. Kısa, net, eksiksiz, hatasız, hedefe odaklanmış ve mümkün olduğu kadar tarafsız açıklamalar en çok etkilidir.

4. Başlık ve ürün açıklaması iyi bir teklifin en önemli parçalarıdır - bu yüzden eksiksiz ve detaylı olmalıdır. Başlıkta "Ucuza satarım" veya "Fırsat!" gibi genel cümleler yazmayınız, çünkü o zaman sadece Gemiciexpress.com'daki arama motoru aracılığıyla sunduğunuz ürünün aynısını veya buna çok benzer bir ürün arayan kullanıcılar teklifinize ulaşırlar. Başlıkta ürün anlatan en önemli anahtar kelimeler bulunmalı - örneğin, marka adı, ürünün menşei (Tekstil, Elektronik, Tarım, Mobilya vb.).

Ürün açıklaması alıcıya satmak istediğimiz ürüne ışık tutmalı. İlk olarak teklif ettiğimiz ürün/stok avantajlarını ve teklifinizin özel olmasını (örneğin, daha çok ürün siparişinde ek indirimler veya ücretsiz kargo, numune gönderimi vb.) göstermeliyiz.
Her teklifte ürün resimleri çok önemlidir - platformu ziyaret eden kullanıcıların dikkatini çekmek için ana fotoğraf mümkün olduğu kadar ürünleri cazip göstermeli. Gri bir karton veya boş bir paletin fotoğrafının yerine teklif konusu olan ürün fotoğrafını yüklemek çok daha iyi olur. Örnek fotoğraflardan gerçek ürün fotoğrafları daha etkilidir çünkü ilanın güvenilirliğini arttırıyorlar.

Gemiciexpress.com'da ürün ekleyebilmeniz için PREMİUM hesabını oluşturup hesap panelinden firmanın kayıt belgelerini (firmanızın vergi levhası ve ticaret sicil kaydı) yüklemeniz veya faks ile Müşteri Hizmetlerimize göndermeniz gerekir. Belgeler incelendikten sonra satış fonksiyonu aktif hale getirilecektir. O andan itibaren hesabınızın geçerlilik süresi sona erene kadar almış olduğunuz Paket karşılığında teklif ekleyebileceksiniz.

1. Ürün bilgileri;
2. Teklifin geçerlilik süresi;
3. Sipariş;
4. Teklif tanımı;
5. Ödeme ve gönderme yöntemleri;
6. Fotoğraflar;
7. Medya ve ekler.

Şimdi adımları açıklayalım.

1. Adım: Ürün hakkında mümkün olduğu kadar çok bilgi vermek amacıyla formu dolduruyoruz, örneğin ürün kategorisi ve altkategorisini seçip ürün grubunu giriyoruz.

Bu kategoride ürün ID'si (ürünün platformdaki iç kimliği), EAN ve TARİC kodları ve marka alanı da bulunmaktadır.

Kullanıcıların teklifleri kolay bulabilmeleri için satıcıların ürün hakkında mümkün olduğu kadar çok bilgi vermeleri önemlidir.

2. Adım: Mevcut ürün sayısı, minimum sipariş, ürünün ölçü birimi ve fiyat gibi ürün detaylarını belirtiyoruz. İşaretlediğimiz seçeneklere bağlı olarak doldurulacak alanlar değişir (örneğin, "Fiyat talep üzerine" seçerseniz döviz ve birim seçme alanları kaybolacaktır).

3. Adım: Teklifin başlığı, içeriği ve anahtar kelimeleri giriyoruz.
Ürün açıklamasında ve yüklediğimiz fotoğraflarda telefon numarası, e-posta adresi, internet sitesi ve firmanın logosu gibi firmanın iletişim bilgileri bulunmamalıdır. Teklif tanımında teklif edilen ürünü tanımlayan anahtar kelimeler de giriyoruz.

4. Adım: Bu adımda ödeme yöntemleri (nakit, banka havalesi, e-ödeme, kredi kartı vs.) ve teslimat yöntemlerini (şahsen teslimat, yurtiçi gönderi, yurtdışı gönderi) seçiyoruz. Bu alanlar zorunlu değil fakat bunun gibi detaylar verirsek teklifimizin daha cazip olacağını unutmayalım.

5. Adım: Ürün fotoğraflarını yüklerken ilk yüklediğimiz fotoğrafın ana resim olacağını ve büyük formatta birkaç fotoğraf eklersek teklifimizin daha cazip olacağını aklımızda tutalım.

6. Adım: Teklif ettiğiniz ürün bilinen bir ürünse Video Url alanında Youtube veya Vimeo servisinde ürünün çalışmasını gösteren film adresini girebilirsiniz. Ayrıca ürün açıklamasında teklif ettiğimiz ürün listesi, fiyat listesi vs. içerebilen 1 ek ekleyebiliriz (kabul edilen dosya biçimleri: PDF, DOC, XDOC, TXT, JPG, JPEG, GIF, PNG. Maks. dosya boyutu 5 MB ).

Tüm zorunlu alanları doldurduktan sonra teklifimizi taslak olarak kaydedebiliriz.

Gemiciexpress.com size ücret karşılığında Reklam yayınlamak için imkan sunuyor. Eklediğiniz ürün sayesinde olası müşterileriniz mallarınızı bulup alışveriş koşullarını öğrenebilir. Kısaca, ürün eklemek aynı zamanda bir reklam yöntemidir: ürünleriniz kontrol edildikten sonra yayınlanabilir ve sadece kullanıcılarımızın değil, Gemiciexpress.com kullanıcısı henüz olmayan ama belirli bir ürün arayan kişileri ilgilendirebilir. Ürününüzün daha cazip olması için reklamını yapmalısınız. Platformumuzda birkaç reklam yöntemi mevcut. Bunlar:

- Gemiciexpress.com 'da almış olduğunuz pakete göre görüntülenir.

Eğer Gemiciexpress.com'a üye girişi yaptıktan sonra bazı veya tüm eklediğiniz ürünlerinizin durumu: Bloke edilmiş olursa bunun sebebi aşağıdakilerden biri olabilir:

Teklif tanımında iletişim bilgileriniz bulunmuyordu - teklif ekleme koşuları gereğince teklif tanımında, fotoğraflarda ve ekteki dosyalarda firma adı ve iletişim bilgileri bulunamaz. Kayıtsız kullanıcılara sizinle iletişim kurmalarına olanak tanıyan iletişim bilgileri ve diğer verilerin sağlanması yasak. Ayrıca ilanınıza yüklediğiniz fotoğraflarda firmanızın bilgileri içeren filigran yerleştirilemez. Bunun gibi davranış portalımızın kullanma koşullarına aykırıdır. İletişim bilgileriniz sadece kayıtlı kullanıcılar için profilinizde ve teklif sayfasında "Toptancı verileri" yer iminde açık olabilir.
Ürününüz daha önce eklenmiş bir ürünün kopyası - ürünlerin kopyalanması yasak. Her ürünün orijinal başlığı ve tanımı olması gerekir. Önceden eklenmiş bir ürün rakam veya önemsiz kelime ekleme gibi küçük değişiklikler yapıldıysa, ürün yine de kopya olarak kabul edilir.
Kopyalanmış ürünler hemen bloke edilir. Diğer durumlarda ise genellikle teklifi bloke etmeden önce onu ekleyen kullanıcıyla iletişime geçip ürün eklerken yaptığı hatalarını bildiriyoruz. Bu koşulların kullanıcıların rahatlılığı için icat edildiğini unutmayınız. Kullanıcılar platformumuzu kolayca kullanabilirlerse, satıcılar mallarını daha kolay satarlar.

1. Satış opsiyonu sadece firma sahibi olan PREMİUM kullanıcılar için etkinleştirilir. firma belgeleri doğrulandıktan sonra etkinleştirilir.

2. Ürün ekleyebilme süreniz PREMİUM hesabınızın geçerlilik süresi kadardır.

1. Sitemizde yalnızca toptan teklifleri kabul ederiz. Perakende tekliflerini Satıcıya haber vermeden kaldırma hakkını saklı tutarız.

2. Özellikle markalı ürünlerin taklitlerinin satılması yasaktır. Bunun gibi teklifleri Satıcıya haber vermeden kaldırma hakkını saklı tutarız.

3. Aynı teklifi birkaç kez (aynı başlık veya açıklama veya resim) bir kerede listelemek yasak ve tüm kopyalarını kaldırmanızla sonuçlanabilir.

4. Sigara ve e-sigara branşından ürünler teklif edilemez. Bu şekilde yayınlanmış ürünler Satıcıya haber vermeden kaldırılacaktır.

5. Gemiciexpress.com, herhangi bir Sorunda bildirimde bulunmadan, tüm kullanıcı Ürünlerini kaldırma ve satıcının durumunu geçici veya kalıcı olarak askıya alma hakkını saklı tutar.

ALICI

Her kullanıcı Gemiciexpress.com'da kayıt olduktan sonra satıcılarla iletişime geçebilir.

İletişim aşağıdaki şekillerde kurabilir:

1. Sayfadaki iletişim formu aracılığıyla teklif sayfasının üst vealt kısmında iletişim formunu açan " Tedarikçi ile iletişime geç" tuşu bulunuyor. Bu tuşu kullanarak doğrudan toptancıya sorunuzu gönderebilirsiniz. Bu formdan soru gönderirseniz satıcı mesaj başlığında mesaj gönderdiğiniz ilan adını görecek.

2. Toptancı profilindeki iletişim formu aracılığıyla mevcut ürün veya diğer konu ile ilgili soru sormak için toptancı profilindeki iletişim formu kullanmak en iyisidir. Mesaj doğrudan satıcıya gönderilecek.

3. Satıcının iletişim bilgilerini kullanarak kayıt olduktan sonra her teklifin sağ kısmında "Toptancı verileri" yer iminde Turuncu "Toptancı profili" tuşu var. Tıkladıktan sonra toptancı profiline giriyorsunuz. Profilde telefon ve faks numarası, depo adresi gibi tüm iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Gemiciexpress.com aracılığıyla ve doğrudan iletişim arasındaki fark nedir mi diye düşünüyorsanız cevabınız burada iletişim formu aracılığıyla gönderilen mesajlar hem satıcının Gemiciexpress.com'daki hesabına hem de e-posta adresine gönderilir. Soruya cevap aynı şekilde hem satıcının hesabına hem de e-posta adresine gönderilir.

İletişimde mesaj içeriği ve soru konusu çok önemli rol oynar. Tüm önemli hususları sormak mühimdir fakat mesajı uzatmamakta fayda var. "100 adet siparişinde bir adet fiyatı nedir?" gibi kısa ve net sorular sormak en iyisidir. Mesajınızda firmanızın tanıtımı, piyasadaki tecrübenizi yazarsanız sorunuza cevap alma şansınız azalır. Mesajlar firma tanıtımı yapmak için değil. Ayrıca bazı toptancıların hemen sorulara cevap yazmak için vakti olmayabilir. Bu yüzden sorunuza çabuk cevap almak istiyorsanız toptancıya telefon etmenizi tavsiye ederiz. Genellikle aynı zamanda satıcılar elinde olan diğer stoklar hakkında bilgi veriyor.

Özellikle yazın veya yılın sonunda bazı toptancıların envanter (mal sayımı) yaptıklarını veya tatil yapabildiklerini unutmayınız. Sorunuza uzun zaman cevap gelmezse toptancı hakkında olumsuz veya nötr yorum yapmadan önce bunu hatırlayınız.

Yorum nasıl yapabilirim?

Seçtiğiniz Üreticinin profiline girip sayfanın Altında bulunan Turuncu "Yorum yap" butonuna tıklayınız. Yeni bir pencere açılacak. Bu pencerede aşağıdaki alanlar doldurmanız lazım:

- yorum tipi (olumlu, olumsuz veya nötr)

- tanım/metin

- alışveriş ile ilgili hususların değerlendirilmesi (ürün açıklaması, satıcı ile iletişim, sipariş gerçekleştirme süresi ve kargo ücreti).

Son konular 1'den 5'e kadar yıldız sistemi ile değerlendirilir. Bunun sayesinde kullanıcılar dikkatlice yorum okumaya zorunda kalmadan hızlı bir şekilde toptancının güvenilirliği konusunda fikir edinebilirler.

"Gönder" tuşuna tıkladıktan sonra sistem yorumunuzu moderasyona gönderir. Gemiciexpress.com tarafından onaylandıktan sonra yorumunuz platformda yayınlanır.

Kullanıcılarımızın güvenliliğine büyük önem verdiğimiz için Gemiciexpress.com'da ürünlerini satmak isteyen her toptancı, satıcı veritabanımıza eklenmeden önce doğrulanır. Doğrulama sırasında belirli bir firmanın güvenilirliği uzmanlarımız tarafından kontrol edilir. Bunun sayesinde Gemiciexpress.com platformunun tüm kullancıları gerçekten stok, outlet veya üretim satışını yapan gerçek firmalarla çalıştığından emin olabilirler. Türkiye'de kayıtlı toptancılar için söz konusu belgeler firmanın vergi levhası ve ticaret sicil kaydıdır. Firmanın güvenilirliğini değerlendirip belgelerin doğruluğunu onaylayıp bazı durumlarda dolandırıcıları engellemek için ek denetimler yapıyoruz. Gemiciexpress.com'da sadece firmalar satış yapabilir. Özel kişiler mal satamaz.

Gemiciexpress.com uluslararası toptancılık platformu genellikle Türkiye ve Avrupa toptancıları ve alıcılarını bir araya getiriyor. Topluluğumuz kapalı fakat her gün büyüyen imalatçı, toptancı, distribütör ve stok fazlası ürünleri veya indirimli ürünleri almak veya satmak isteyen mağaza sahibi grubudur. Platformun ana hedefi sağlam bir iş ortağı bulma işlemi ve onunla iletişim kurmayı kolaylaştırmaktır.

Gemiciexpress.com kayıtlı kullanıcılarına özellikle ürün stoklarını teklif eden toptancı veritabanına erişim sağlar.

Gemiciexpress.com platformunda katalogta ürünlerin sunulması ve kullanımı çok kolay arama motoru sayesinde aradığınız mallara hızlı bir şekilde ulaşıp uygun iş bağlantıları yapabilirsiniz.

Stokları teklif eden doğrulanmış toptancılara erişim. Serviste kaydolup yıllık abonelik ödedikten sonra kullanıcı stok ve outlet ürünleri sunan toptancı veritabanına erişim kazanır. Gemiciexpress.com abonesi toptancıların adresleri, telefon numaraları, web site adresleri ve e-posta adresleri görebilir. Platform sayesinde belirli bir ürün arayan kullanıcılar artık saatlerce internette mal aramak zorunda değiller. Servisimize üye girişi yaptıktan sonra "Toptancılar" yer imine tıklayınca toplu satış ile uğraşan doğrulanmış toptancı listesi açılır. Listede yalnızca doğrulanmış toptancılar var, çünkü her toptancının güvenirliliği satıcı statüsünü kazanmadan önce tarafımızdan incelenir. Gemiciexpress.com sayesinde tüm kullanıcıları gerçekten var olan toptancılarla iş yaptığından emin olabilirler. Gemiciexpress.com'da ürün satmak isteyen herkes doğrulanır.

Üstelik, her toptancı profilinde alıcıya satıcı ile iletişim ve sunulan ürünü satın alma işlemi kolaylaştıran bilgiler var. Söz konusu bilgiler satıcının kabul ettiği teslimat ve ödeme yöntemleri, tercih ettiği iletişim dilleri vs. PREMİUM hesabının sahipleri toptancılar hakkında diğer alıcılar tarafından eklenmiş yorumları görebilir.

Toptancı arama işlemi daha kolaylaştırmak için gelişmiş arama motorunu kullanabilirsiniz. Sayesinde yalnızca seçtiğiniz ülkeden toptancıları (örneğin, sadece Türk Üreticileri), yalnızca seçtiğiniz kategoride ürün teklif eden toptancıları (örneğin, giyim veya ayakkabı tedarikçileri) veya yalnızca seçtiğiniz ürün grubundan ürün satmak isteyen satıcıları arayabilirsiniz. Ayrıca soldaki menüyü kullanarak mallarını talep üzerine satan toptancıları da arayabilirsiniz.

Kategori ve altkategoriye ayrılmış ürün kataloğa erişim. Her gün eklenen yeni stok ilanları. Gemiciexpress.com platformu sayesinde kayıtlı kullanıcıları Türkiye piyasasında en ucuz teklifler konusunda bilgi edinebilirler. Ayrıca teklif tanımında toptancılar fiyat, mevcut ürün sayısı, minimum sipariş, ödeme ve teslimat yöntemleri ile ilgili detaylı bilgi verir. Bunun gibi bilgi aldıktan sonra alıcı piyasadaki teklifleri karşılaştırıp kendisine en uygun birini seçebilir.

E-alışveriş riskini azaltmak için Gemiciexpress.com kayıtlı kullanıcılarına sadece doğrulanmış toptancıların iletişim bilgilerine erişim sağlar. Ayrıca servisimizde toptancılar hakkında yorum sistemi var. Yorumda alıcı iş yaptığı toptancıyı değerlendirip diğer kullanıcılara onu tavsiye eder veya etmez.

Ayrıca Gemiciexpress.com toptancıyla iletişimi kolaylaştıran iletişim formu, yeni teklifleri, serviste yapılan değişiklikleri ve kampanyaları alıcılara bildiren e-bülten Hizmetleri sunuyor.

Kısacası, Gemiciexpress.com toptancılık platformu iş bağlantısı yapmayı destekliyor. Sağlam iş ortakları bulmayı kolaylaştırıp alıcılara hızlı bir şekilde onlarla iletişim kurmalarına olanak sağlıyor.

Gemiciexpress.com kayıtlı kullanıcılar satıcılara telefon veya e-posta yoluyla onları ilgilendiren ürün hakkında soru sorabilirler. Ürün sorusu birçok kullanıcı tarafından gönderilir. Sorular hem toptancı profilindeki iletişim formu aracılığıyla hem de doğrudan toptancının belirttiği e-posta adresine gönderilebilir. Soru doğru bir şekilde sorulursa satıcının sorumuza cevap verme olasılığı artar. Aşağıda iyi bir ürün sorusu sormanızı kolaylaştırmak için birkaç ipucu sunuyoruz:

1. Ürün sorusu satıcının ana dilinde sorulmalı örneğin, eğer satıcı Almanya'dan geliyorsa sorumuzu ya Almanca ya İngilizce sormalıyız. Eğer sorumuzu Fransız firmasına gönderiyorsak Fransızca yazmalıyız. Elbette, örneğin, Fransızca bilmiyorsak Google, Bing veya Yandex gibi çeviri uygulamalarını kullanabiliriz.

2.Ürün sorusunda kısacası firmamızı tanıtıp aradığımız ürünleri belirtiyoruz. Ondan sonra ilgilendiğimiz ürün / ilan adı veya Gemiciexpress.com ilana bağlantı yazıp satıcıdan ürünün mevcut olduğunu onaylanmasını rica edip minimum sipariş, fiyat ve teslimat süresi konusunda detaylı bilgi ediniyoruz.

3. Doğru iletişim bilgileri ürün sorusunda güncel iletişim bilgilerimizin girilmesi çok önemli çünkü satıcı bu verileri kullanıp bizimle telefon veya e-posta yoluyla iletişim kurmaya çalışır.

Alışveriş Listesi sayesinde sizi ilgilendiren teklif listesini oluşturup toptancılara ürün sorusu gönderebilirsiniz. Bu şekilde almak istediğiniz ürünler hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Alışveriş listesini daha sonra incelenecek teklif listesini oluşturmak için de kullanabilirsiniz. Alışveriş listesine eklediğiniz ilanlar çerez dosyasına bağlı olarak bir süre boyunca orada kalacak. Eğer sizi ilgilendiren teklifleri daha uzun süre kaydetmek istiyorsanız onları Gemiciexpress.com'daki hesabınızda İzlediğim tekliflere ekleyebilirsiniz.

Yoruma kapalı.